قوانین و مقررات

قبل از استفاده از این سایت و مطالبی که در بخش های مختلف آن ارائه شده، لطفا مروری بر این توافقنامه داشته باشید و با مفاد مذکور در آن موافقت نمایید.
پرتو نواندیشان آران سرویس خود راتحت شرایط و مقررات این توافقنامه در اختیار شما می گذارد و درصورت تغییر در مفاد این توافقنامه شما می توانید در هر زمان مروری بر جدیدترین مفاد این توافقنامه در این آدرس داشته باشید .
این توافقنامه در بر گیرنده تمامی توافقات و مقررات میان کاربران و پرتو نواندیشان آران می باشد. با طی کردن مراحل ثبت نام، شما موافقت خود را با مفاد این توافقنامه به ما اعلام می دارید .
پرتو نواندیشان آران این حق را دارد که به صلاحدید خود توافقنامه میان سایت و کاربران را تغییر دهد، این تغییر ممکن است بدون اطلاع قبلی به کاربران صورت پذیرد
شما بعنوان کاربران این سایت ملزم به رعایت مفاد مذکور در این توافقنامه هستید و می بایست هر چند وقت یکبار مروری بر شرایط و قوانین ما در این توافقنامه داشته باشید تا از تغییرات احتمالی آن آگاه شوید. در غیر این صورت، مسولیت برعهده کاربر خواهد بود.
تنها هدف این سایت جلب رضایت شماست. اساس عملکرد ما اینست که اهداف جمعی حاصل آید
بر طبق توافقنامه های مقرر در این سایت، پرتو نواندیشان آران متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد. برای اینکه از سیاست ما در حفظ اطلاعات خصوصی کاربران و قوانین و مقررات ما در این زمینه آگاه شوید ، اینجا را کلیک کنید. ( لینک به صفحه حریم خصوصی )
انتقال اطلاعات ( که شامل ارتباطات بوسیله ایمیل نیز می شود ) از طریق اینترنت یا هر شبکه ای که قابلیت دسترسی عمومی دارد، امنیت کامل ندارد. بنابراین ممکن است اطلاعات در حین انتقال تغییر یابد و یا حتی از دست برود. پرتو نواندیشان آران مسئولیت شما در نتیجه انتقال اطلاعات از طریق اینترنت یا هر شبکه عمومی دیگری متحمل می شوید را نمی پذیرد.
رفتار مورد انتظار از کاربران
مسئولیت تمامی اطلاعات، پیام ها ، داده ها، مقالات، نرم افزارها، موزیک، عکس، گرافیک، فایلهای صوتی، فایلهای تصویری و ... که بصورت عمومی و یا خصوصی انتقال می یابد، بر عهده شخصی است که آنها را انتقال داده است. به دلیل عدم توانایی سیستم در کنترل محتوای مطالب ، صحت مطالب فرستاده شده از طریق سرویس پرتو نواندیشان آران بر عهده ی کاربران می باشد.

از سرویس ما به چه منظورهایی نباید استفاده شود؟
• انتشار مطالبی که از نظر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، غیر قانونی، مضر، تهدید کننده، توهین آمیز، زیان آور، غیر اخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور مطالبی که به نژاد ، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کننده باشد.
• نسبت دادن بیانات و سخنان دروغین به افراد و نهاد های خاص
• جعل و دستکاری کردن مشخصات به منظور تغییر ماهیت اصلی محتویات منتقل شده از طریق سرویس های اینترنتی.
• انتشار هر مفهوم و محتوایی که از نظر قانونی و یا مسائل دیگر، حق انجام آنها را نداشته باشید. ( از قبیل اطلاعات داخلی و اطلاعات اختصاصی و محرمانه برخی سازمانها و نهادها، چنانچه از نظر روابط استخدامی و قوانین داخلی سازمانها، این کار منع شده باشد.)
• انتشار هرمفهوم و محتوایی که به حقوق انحصاری افراد، حقوق تجاری، حق چاپ و نشر (copyright) ، و سایر حقوق انحصاری گروههای خاص تجاوز کند.
• انتشار ویروسهای کامپیوتری و هر کد و فایل و برنامه ای که به منظور قطع کردن و از کار انداختن سیستم های کامپیوتری طراحی شده باشد و به سخت افزار و نرم افزار و تجهیزات کامپیوتر ها آسیب برساند.
• تجاوز عمدی یا غیر عمدی به مواضع کاری، بیانات، قوانین ملی و بین المللی و هر رویه و مقرراتی که قدرت قانونی از آن حمایت کند.
• تهدید کردن و هر گونه آزار و اذیت رساندن به اشخاص و شرکت ها و نهادها از طریق این سایت و نرم افزار
• جمع آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری و تبلیغاتی.
• تهیه و ترویج اطلاعات سازماندهی شده درباره فعالیت های غیر قانونی، ترویج آسیب های فیزیکی و صدمه زدن به گروهها و افراد .
• استفاده از پرتو نواندیشان آران بعنوان یک سرویس برای انتقال به سایتی دیگر.
• استفاده از سایت به گونه ای که به هر نحو نقض کننده مقررات موجود در این توافقنامه باشد.
• انجام فعالیتهای تجاری و تبلیغاتی ( حقیقی یا حقوقی) در پرتو نواندیشان آران یا از طرف این سایت در صورتیکه بدون هماهنگی قبلی و اخذ مجوز از ما باشد. (این بند، در برگیرنده موارد زیر می شود و البته محدود به اینها نیست:
چنانچه گزارش شود که کاربری چنین تخطی هایی را داشته باشد، پرتو نواندیشان آران این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی کاربر را برای همیشه مسدود نماید.

شما بر این موضوع توافق می کنید که پرتو نواندیشان آران این حق را دارد که به اطلاعات و مطالب و مضامین شما دسترسی داشته باشد، آنها را نگهداری کند و یا حتی در اختیار مراجع قانونی قرار دهد. این در صورتی است که پرتو نواندیشان آران به موجب قانون و در موارد زیر مجبور به انجام این کار باشد:
۱) منابع حقوقی و قضایی برای این کار وجود داشته باشد.
۲) چنانچه از جانب اشخاص ثالث شکایتی علیه سایت ما شده باشد مبنی بر اینکه برخی مطالب و مضامین موجود به آنها توهین کننده بوده است و در واقع به حقوق آنها تجاور شده باشد.
۳) چنانچه این در خواست از جانب خود شما کاربران باشد.
۴) برای حمایت از حقوق و امنیت کاربران سایت و در برخی موارد عموم مردم.
همانطور که قبلا گفته شد، تمام تلاش ما در این سایت بر اینست که رضایت شما کاربران فراهم آید. از کاربران نیز انتظار می رود که پس از موافقت با مفاد و مقررات موجود در این توافقنامه، به آنها پایبند بوده و در صدد نقض قوانین سایت بر نیایند. اگر چنانچه مشکلی با دیگر کاربران داشتید و یا اینکه احساس کردید که کسی از کاربران مفاد این توافقنامه را زیر پا گذاشته است، می توانید به ما ایمیل بزنید و ما را در جریان این موضوع قرار دهید. و مطمئن باشید که هر چه اطلاعاتی که شما در این زمینه به ما می دهید کاملتر باشد، رسیدگی ما بهتر خواهد بود.
پرتو نواندیشان آران این حق را دارد که به صلاحدید خودش ارائه این سرویس را قطع کند و یا اینکه ارائه آنرا به صورت رایگان متوقف نماید و برای ارائه خدمات خود از کاربران مبالغی را دریافت نماید.
جبران خسارت بوسیله کاربران
شما بر طبق این توافقنامه موظف هستید که از حقوق سایت ما در مقابل تعرضاتی که ممکن است متوجه سایت ما باشد دفاع کنید. این تعرضات ممکن است در طی استفاده شما از سایت ما توسط اشخاص ثالث دیگری اتفاق بیفتد و یا از مطالبی که شما انتشار می دهید ناشی شود. به هر حال ما این حق را از پیش برای خود محفوظ نگه داشته ایم که موضوعاتی را که به نحوی به جبران خسارت از جانب شما محدود می شود را کنترل نماییم. در اینصورت ما هیچ عذری در مقابل وظیفه جبران خسارت از جانب شما را نمی پذیریم.
این توافقنامه مشروعیت و اعتبار خود را از قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران کسب می کند. چنانچه شما هر سوال یا مشکلی در رابطه با این سایت و یا این توافقنامه داشتید با ما در میان بگذارید.